Gmina Radków otrzymała wsparcie w walce z koronawirusem

Spółka FBSerwis Dolny Śląsk z siedzibą w Ścinawce Dolnej przekazała Gminie Radków 50 tys. złotych na zakup sprzętu i materiałów potrzebnych dla zabezpieczenia mieszkańców Gminy Radków przed zakażeniem koronawirusem. Za przekazane środki zakupiono: 3 generatory ozonu, 3 lampy bakteriobójcze, defibrylator, zamgławiacz spalinowy, 50 sztuk przyłbic, 1200 szt. rękawic ochronnych, 50 szt. wielowarstwowych mat antybakteryjnych, 40 szt. medycznych kombinezonów ochronnych, 20 szt. zwykłych kombinezonów ochronnych, 400 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 50 litrów koncentratu płynu do dezynfekcji przestrzeni publicznej pozwalającego wytworzyć stokroć więcej środka chemicznego oraz dwa bezdotykowe termometry.

W dniu dzisiejszym nastąpiło przekazanie zakupionego wyposażenia przez Dyrektora Generalnego FBSerwis Dolny Śląsk, Pawła Kowalczyka na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Radków, Jana Bednarczyka. Sprzęt został już rozdysponowany i będzie wykorzystywany w przedszkolach, szkołach, obiektach sportowych czy instytucjach Gminy Radków. Defibrylator trafi do OSP Ścinawka Dolna, a zamgławiacz wykorzystywany będzie przez spółkę RUK do dezynfekcji przestrzeni publicznych. Bardzo dziękujemy firmie FBSerwis Dolny Śląsk za taki gest i wspaniałą postawę.

– Tak jak większość naszych pracowników, sam pochodzę z Gminy Radków – tu na co dzień mieszkam i pracuję, dlatego było dla mnie oczywiste, że musimy pomóc Gminie walczyć z pandemią, która obecnie ma miejsce. Mam nadzieję, że sprzęt zakupiony za przekazane przez nas środki podniesie znacznie poziom bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców i sprawi, że będziemy choć odrobinę bardziej spokojni w tych trudnych dla nas wszystkich czasach – komentuje Paweł Kowalczyk, Dyrektor Generalny FBSerwis Dolny Śląsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *