#Zabierz5zLasu

Przypominamy o akcji Lasy Państwowe i Ministerstwo Środowiska #Zabierz5zLasu, polegającej na zebraniu podczas leśnego spaceru 5 śmieci i wyrzuceniu ich do śmietnika.

Odpady, takie jak puste butelki, torebki foliowe, papierowe opakowania mogą stanowić zagrożenie dla leśnych zwierząt.
Dajmy dobry przykład i inspirujmy innych do pozytywnego działania na rzecz ochrony środowiska i czystości lasów.

Dość!- powiedziałem sobie.
Te śmieci drażniły mnie od dłuższego czasu na mojej biegowej, leśnej pętelce. Zawsze jednak znajdowałem wymówkę- to niehigieniczne… niewygodnie się z tym będzie biec… bidon zajmuje rękę…
Dziś przybiegłem z nimi do domu…

Ja wiem, że podobnych ,,czelendży” w przestrzeni social mediów jest mnóstwo, ja wiem, że świata nie zbawimy, ale może dzięki tym pięciu zabranym z lasu śmieciom choć w ,,naszym” lesie zrobi się odrobinę estetyczniej, a przez chwilę każdy będzie mógł poczuć się jak #KapitanLOveLas.

Dlatego zachęcamy Was do przyłączenie się do naszej akcji, która jest też naszą odpowiedzią na podobne akcje różnych społeczności, którym na sercu leży nasze środowisko.

Niech to będzie taki nasz drobny gest, pokażmy znajomym, że to nie tylko kolejny łańcuszek, że warto… Wiem, że wielu z Was już to dawno robi i nic to dla nich nowego, ale dzięki rozpropagowaniu tej akcji w social media jesteśmy w stanie zrobić więcej!

Zbierzmy podczas spaceru, grzybobrania czy biegania w lesie 5 śmieci, wrzućmy na fejsa, instagrama czy snapchata zdjęcie i oznaczmy je hasztagiem #zabierz5zlasu, następnie nominujcie znajomych, którzy często są w lesie, niech akcja oplecie cały kraj!

My dziś nominujemy Was Drodzy Fani, wejdźcie z nami do gry, w komentarzach wrzućcie swoje zdjęcia, relacje. I nieważne czy będzie to jutro, pojutrze czy za tydzień! #BądźDobryDlaLasu #ToTakieProste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *