Walimska Zimówka coraz bliżej

W niedzielę 7 lutego odbędzie się Walimska Zimówka, która otworzy sezon cyklu MSP Rally Trophy. Na załogi, podczas czterech przejazdów kultowym odcinkiem Walim – Przełęcz Walimska, czeka ok. 14 km oesów

W tym rajdowym konkursie weźmie udział m.in. załoga Jagielnicki Rally Team, w której kierowcą jest Bartosz Jagielnicki, a pilotem rajdowym Paulina Wiecha – portal www.noworudzianin.pl jest ich patronem medialnym.
– Gdy poznałam Bartka wiedziałam, że jest miłośnikiem samochodów. Zawodowy kierowca jeżdżący tirami, wsiadał po pracy w samochód rajdowy – mówi Paulina.
Bartosz Jagielnicki, zaczynał swoją przygodę od poczciwego „malucha”, czyli fata 126p. W jego pięcioletnim stażu posiadał również fiata Cinquecento.
– Aktualnie jeździmy BMW e36 – tył napęd to jednak najlepszy wybór, daje dużo zabawy – mówi Bartek.
Wolne chwile spędzają w garażu ciągle grzebiąc przy aucie, aby je udoskonalić.
– Po spędzeniu wielu godzin w garażu z moimi znajomymi, zaczęłam dostrzegać, że nie mam problemu w odróżnieniu płaskiej trzynastki od grzechotki – śmieje się Paulina.
Paulina Wiecha przygodę z autami zaczęła w chwili posiadania swojego pierwszego auta – był to Opel Astra.
– Od dziecka moją pasją są zwierzęta, nie spodziewałam się, że zasiądę kiedyś na prawym fotelu. Jedno było jednak pewne, zawsze miałam większą wiedzę na temat aut niż niejedna kobieta. I chyba właśnie to spowodowało, że zaraz minie pół roku jak jeździmy razem w rajdach. Nie było łatwo. Bycie pilotem nie jest takie proste, jakie się wydaje – dodaje.
Załoga Jagielnicki Rally Team posiada swoją stronę Facebookową, na którą serdecznie zapraszamy https://www.facebook.com/jagielnicki.

Program konkursu „Darvit Walimska Zimówka”:
6.00 otwarcie biura konkursu
6.00-8.00 przyjmowanie kart zgłoszeń
6.15-8.30 badanie kontrolne – BK
6.30-9.30 zapoznanie z trasą
10.15 start 1 załogi
16.30 meta 1 załogi
17.45 ogłoszenie wyników

Załogi będą rywalizować w następujących klasach:
– klasa 1 – do 903 ccm,
– klasa 2 – od 1100 ccm do 1400 ccm,
– klasa 3 – od 1401 ccm do 1600 ccm,
– klasa 4 – od 1601 ccm do 2000 ccm + auta TDI o max pojemności skokowej silnika 2000 cm z napędem na jedną oś, auta benzynowe doładowane o pojemności do 1600 cm z napędem na jedną oś.,
– klasa 5 – pow. 2000 ccm,
– klasa 6 RWD OPEN,
– klasa 7 CC/SC do 1248 ccm.
Organizatorem konkursu Rajdowy Samochodowy Puchar Sudetów pn. „Darvit Walimska Zimówka” jest stowarzyszenie Sowiogórskie Horyzonty przy współpracy Gminy Walim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *