Walimska Zimówka coraz bliżej

W niedzielę 7 lutego odbędzie się Walimska Zimówka, która otworzy sezon cyklu MSP Rally Trophy. Na załogi, podczas czterech przejazdów kultowym odcinkiem Walim – Przełęcz Walimska, czeka ok. 14 km oesów

W tym rajdowym konkursie weźmie udział m.in. załoga Jagielnicki Rally Team, w której kierowcą jest Bartosz Jagielnicki, a pilotem rajdowym Paulina Wiecha – portal www.noworudzianin.pl jest ich patronem medialnym.
– Gdy poznałam Bartka wiedziałam, że jest miłośnikiem samochodów. Zawodowy kierowca jeżdżący tirami, wsiadał po pracy w samochód rajdowy – mówi Paulina.
Bartosz Jagielnicki, zaczynał swoją przygodę od poczciwego „malucha”, czyli fata 126p. W jego pięcioletnim stażu posiadał również fiata Cinquecento.
– Aktualnie jeździmy BMW e36 – tył napęd to jednak najlepszy wybór, daje dużo zabawy – mówi Bartek.
Wolne chwile spędzają w garażu ciągle grzebiąc przy aucie, aby je udoskonalić.
– Po spędzeniu wielu godzin w garażu z moimi znajomymi, zaczęłam dostrzegać, że nie mam problemu w odróżnieniu płaskiej trzynastki od grzechotki – śmieje się Paulina.
Paulina Wiecha przygodę z autami zaczęła w chwili posiadania swojego pierwszego auta – był to Opel Astra.
– Od dziecka moją pasją są zwierzęta, nie spodziewałam się, że zasiądę kiedyś na prawym fotelu. Jedno było jednak pewne, zawsze miałam większą wiedzę na temat aut niż niejedna kobieta. I chyba właśnie to spowodowało, że zaraz minie pół roku jak jeździmy razem w rajdach. Nie było łatwo. Bycie pilotem nie jest takie proste, jakie się wydaje – dodaje.
Załoga Jagielnicki Rally Team posiada swoją stronę Facebookową, na którą serdecznie zapraszamy https://www.facebook.com/jagielnicki.

Program konkursu „Darvit Walimska Zimówka”:
6.00 otwarcie biura konkursu
6.00-8.00 przyjmowanie kart zgłoszeń
6.15-8.30 badanie kontrolne – BK
6.30-9.30 zapoznanie z trasą
10.15 start 1 załogi
16.30 meta 1 załogi
17.45 ogłoszenie wyników

Załogi będą rywalizować w następujących klasach:
– klasa 1 – do 903 ccm,
– klasa 2 – od 1100 ccm do 1400 ccm,
– klasa 3 – od 1401 ccm do 1600 ccm,
– klasa 4 – od 1601 ccm do 2000 ccm + auta TDI o max pojemności skokowej silnika 2000 cm z napędem na jedną oś, auta benzynowe doładowane o pojemności do 1600 cm z napędem na jedną oś.,
– klasa 5 – pow. 2000 ccm,
– klasa 6 RWD OPEN,
– klasa 7 CC/SC do 1248 ccm.
Organizatorem konkursu Rajdowy Samochodowy Puchar Sudetów pn. „Darvit Walimska Zimówka” jest stowarzyszenie Sowiogórskie Horyzonty przy współpracy Gminy Walim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *