Podsumowanie roku 2017


Szanowni Państwo,
miniony 2017 rok był dla Nowej Rudy naprawdę dobrym rokiem. To rekordowy budżet ponad 100-milionowy, w którym zaplanowaliśmy… aż ponad 30 mln inwestycji. To niezwykle ważne i długo oczekiwane przedsięwzięcia, które przedstawiamy Państwu poniżej. Możliwość realizacji tak rozwojowego budżetu to efekt przede wszystkim skutecznego pozyskiwania środków Unii Europejskiej oraz kilku lat przygotowań i stworzenia ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej jako partnerstwa 22 gmin. Aglomeracja dysponuje wydzielonym budżetem środków UE, z którego pozyskujemy środki. To ogromne inwestycje w drogi (droga przez Drogosław) termomodernizację przede wszystkim szkół, parkingi, ścieżki rowerowe, tereny zielone. Niektóre z tych inwestycji będą
kontynuowane i zakończone w roku 2019. Nowy również ponad 100-milionowy budżet to również dużo inwestycji zaplanowanych na 25 mln zł. W ubiegłym roku powstał również kolejny zakład pracy w strefie przemysłowej – centrum logistyczne – gdzie utworzone będzie kolejne kilkadziesiąt miejsc pracy. Podsumowując można powiedzieć, że był to bardzo bogaty i rozwojowy rok dla naszego miasta.
Dziękujemy serdecznie za wsparcie mieszkańcom miasta, przedsiębiorcom, parlamentarzystom pani Monice Wielichowskiej i Aleksandrowi Szwedowi, władzom Powiatu Kłodzkiego, Województwa Dolnośląskiego. Szczególne podziękowania dla prezydenta miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja za współpracę i przewodniczenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Andrzej Behan
przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Rudzie

Tomasz Kiliński
burmistrz miasta Nowa Ruda

Więcej informacji na str. 13-19 w numerze 314 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 314
19-25 stycznia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *