Stara Strzecha się bawi

Z okazji zbliżającej się Barbórki, w sobotę 23 listopada w fili Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupcu, odbyła się impreza zorganizowana przez Noworudzkie Bractwo Górnicze „Stara Strzecha”

Uczestnikami imprezy są byli pracownicy noworudzkiej kopalni wraz z rodzinami i sympatykami. Tradycyjnie już na tegoroczny spotkanie „Starej strzechy” zaproszono też: Monikę Wielichowską, Poseł na Sejm RP, burmistrza Tomasza Kilińskiego, Andrzeja Behana, przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowej Rudzie i Wojciecha Kołodzieja, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Po przywitaniu, obecni na sali odśpiewali hymn górniczy i w końcu pierwsze kufle pełne złocistego trunku poszły w ruch. Rodzinna impreza braci górniczej była nie tylko okazją do pełnej humoru wspaniałej zabawy, przeplatanej konkursami, ale też do pełnego humoru i satyry przedstawienia pracy kierownika robót górniczych na kopalni. „Rodzinny Koncert” był też czasem na uhonorowanie gwarków, a także sympatyków braci górniczej, pamiątkowymi figurkami „Starej Strzechy”, które z rąk Tadeusza Grzelaka i Kazimierza Barszczewskiego otrzymali: Mieczysław Rozmaryniewicz i Ryszard Król, a także burmistrz Tomasz Kiliński. Noworudzkie Bractwo Górnicze „Stara Strzecha” przyznało też honorową szpadę Anatolowi Antoniewiczowi. Nad całą imprezą czuwał i imprezę poprowadził DJ Sławek. Po części „oficjalnej” przyszedł czas na pląsy , które trwały do późnych godzin wieczorowo-nocnych.

Organizatorami „Koncertu Rodzinnego” byli Noworudzkie Bractwo Górnicze „Stara Strzecha” i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Wśród sponsorów należy wymienić: Urząd Miasta w Nowej Rudzie, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Str. 15 w numerze 406 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 406
29 listopada – 5 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

One thought on “Stara Strzecha się bawi

  • 4 grudnia 2019 o 13:52
    Permalink

    Chyba DJ Góral Sławomir Kucharski A nie DJ Sławek 🙄🙄🙄

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *