Wielki powrót Edyty Geppert

Fantastyczne widowisko artystyczne, prawdziwa uczta dla melomanów – tak w skrócie można określić koncert Edyty Geppert, który odbył się w piątek 22 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Recital połączony był z wręczeniem artystce tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowa Ruda

Komplet sprzedanych biletów do Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na długo przed piątkowym recitalem znanej piosenkarki świadczy o jej niesłabnącej popularności. Noworudzianie mieli okazję wysłuchać prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej, które artystka wraz z zespołem Vasie wykonała z niezwykłą ekspresją. Jej twórczość klasyfikowana jest najczęściej jako piosenka poetycka lub poezja śpiewana, choć sama Edyta Geppert przyznaje, że nie lubi jak się tak mówi. Jej odpowiedzią na próby „zaszufladkowania” jest to, że jest piosenkarką, która śpiewa piosenki. Edyta Geppert, wsparta przez swojego menadżera, a prywatnie męża, Piotra Loretza, oczarowała publiczność.
– Edyta powitała państwa, jak na nią, w bardzo pogodnym nastroju – powiedział Piotr Lorentz po lirycznych piosenkach zaśpiewanych jako preludium koncertu.

W przerwie występu artystki, burmistrz Tomasz Kiliński wraz z przewodniczącym rady miejskiej Andrzejem Behanem wręczyli artystce tytuł Honorowy Obywatel Miasta Nowa Ruda.
– Pani Edyta na tej scenie stawiała pierwsze artystyczne kroki w Zespole Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, osiągając później mnóstwo osobistych sukcesów. Gratulujemy serdecznie. Nowa Ruda jest z pani dumna. Dlatego też uchwałą Rady Miejskiej przyznaliśmy pani tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowej Rudy – mówił burmistrz.

„Uchwałą Rady miejskiej z dnia 30 października br. za działania na rzecz wspólnoty samorządowej i za wybitne zasługi dla rozwoju kulturalno-społecznego, oraz promocji miasta Nowa Ruda, w dowód szczególnego uznania nadano pani Edycie Geppert tytuł Honorowy Obywatel Miasta Nowa Ruda” – czytamy m.in. w uzasadnieniu.

Sam występ wokalistki, ale też decyzja noworudzkich samorządowców została przyjęta przez publiczność owacjami na stojąco, a sama artystka nie kryła łez wzruszenia. Podsumowując, było to niezwykłe wydarzenie kulturalne oraz piękne przeżycie dla wszystkich, którzy mieli szczęście uczestniczyć w tym widowisku.

Str. 14 w numerze 406 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 406
29 listopada – 5 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

One thought on “Wielki powrót Edyty Geppert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *