Tomasz Rewucki mistrzem Polski Tobikart!

Tomasz Rewucki, kierowca kartingowy pochodzący z Jugowa, został tegorocznym mistrzem Polski Tobikart w kartingu halowym. Tytuł Rewuckiego jest tym cenniejszy, bo to inauguracja mistrzostw Tobikartów

Trzyrundowy mistrzowski cykl zakończył się w listopadzie we Wrocławiu. Areną zawodów było Dolnośląskie Centrum Kartingu Halowego przy Buforowej.

Mistrzostwa Polski Tobikart to najmłodsze dziecko kartingu halowego w Polsce. Organizatorami tegorocznych zmagań były fundacja Polski Karting oraz Wrocław Racing Center, które jako jedyne dysponuje flotą polskich gokartów halowych Tobikart. Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem amatorów kartingu halowego. W trzech tegorocznych rundach wystartowała prawie setka zawodników. Tomasz Rewucki zwyciężył w kategorii Max, najcięższej, w której ścigają się najbardziej doświadczeni kierowcy.

Tytuł mistrza Polski wywalczony we Wrocławiu nie przyszedł jugowskiemu kierowcy łatwo. Rywalizacja była tak wyrównana i zacięta, że dopiero ostatni, finałowy wyścig trzeciej rundy – STAG Karting Masters – zdecydował o zdobyciu przez Rewuckiego tytułu mistrzowskiego. Swoją postawą i determinacją Rewucki udowodnił, że należy do najszybszych kierowców, ścigających się Tobikartami w Polsce.

– Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w mistrzostwach, bo wykonałem plan, który założyłem sobie na początku sezonu – mówi Tomasz Rewucki. – Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a moi przeciwnicy doświadczeni i bardzo groźni na torze. Tym bardziej zwycięstwo cieszy.

W kategorii Max tegorocznych mistrzostw Polski mogliśmy obserwować jazdę ścisłej czołówki polskich zawodników halowych. Wystartowali między innymi Jarosław Kamieniarz, trzykrotny mistrz Dolnego Śląska, Michał Gutt czy Paweł Kołodziej mający za sobą bogate doświadczenie międzynarodowe oraz kilku innych czołowych zawodników. Tomasz Rewucki wystartował również w wyścigu Last Man Standing, rywalizacji o główną nagrodę – samochód BMW – wieńczącą mistrzowski cykl. BMW odjechał Adam Micał, rzeszowianin, który zdobył tytuły mistrzowskie w dwóch pozostałych kategoriach, Junior i Senior.

– Rywalizacja na torze to moja pasja – mówi Tomasz Rewucki, który w sporcie kartingowym startuje od niedawna. – Od kilku lat jestem związany z kartingiem halowym, który uwielbiam. Tytuł mistrza Polski Tobikart jest z pewnością ważnym momentem mojej wyścigowej drogi i bardzo cennym osiągnięciem. Już myślę o kolejnych startach.

Jugowski kartingowiec ściga się dzięki wsparciu kilku firm z naszego regionu. Jeśli chcesz, aby mistrz Polski Tobikart promował twoją markę, napisz do nas! Sport kartingowy to pierwszy krok do wielkich karier sportowych wielu kierowców. Od kartingu halowego zaczynali wszyscy obecni kierowcy F1, z Robertem Kubicą włącznie!
fot. Rafał Oleksiewicz
(Polski Karting)

Str. 13 w numerze 357 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 357
30 listopada –
– 6 grudnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *