Urodziny Olgi Tokarczuk

W środę 29 stycznia w Sali Kominkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie odbyła się kameralna impreza „Czytanie Olgi Tokarczuk” związana z kolejnymi urodzinami noblistki

– Olga Tokarczuk, to osoba której nie ma teraz z nami, ale to za jej sprawą się tutaj spotkaliśmy. Myślę, że będzie tutaj z nami przez cały czas, dzięki swojej literaturze, dzięki ludziom, których stworzyła, dzięki krajobrazom, które wyczarowała i dzięki historiom, które opowiada – powiedział witając gości Sławomir Drogoś, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie.

Następnie Karol Maliszewski podczas pokazu multimedialnego opowiedział o życiu i twórczości noblistki, zdradzając czasami nieznane niektórym fakty i zdarzenia z życia Olgi Tokarczuk, jak również o swojej z nią współpracy. Kolejnym punktem spotkania było czytanie fragmentów książek solenizantki wybranych przez każdego czytającego i możliwość złożenia życzeń urodzinowych, które nagrane trafią do jej rąk. Trzeba przyznać, że chętnych nie brakowało, co warto zaznaczyć, to prym wiedli uczniowie noworudzkiego „ogólniaka”, ale nie zabrakło też osób prywatnych, pisarzy, literatów, szefowej i studenta Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na koniec spotkania każdy chętny mógł nagrać życzenia oraz podpisać się na specjalnie przygotowanej przez Ilonę Antoniów kartce urodzinowej, która również zostanie przekazana Oldze Tokarczuk.

Str. 14-15 w numerze 413 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 413
31 stycznia – 6 lutego 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *