Dbajmy o siebie i swoje zdrowie

Epidemia koronawirusa w znaczący sposób ograniczyła możliwości swobodnego poruszania się oraz kontakty międzyludzkie. Nie powinniśmy jednak zapominać o trosce o własne zdrowie oraz badaniach profilaktycznych. O to właśnie zaapelował podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski.

– Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Martwimy się o zdrowie własne i naszych bliskich, dlatego apeluję, abyśmy o nie dbali. Zachęcam do badań, konsultacji, a w razie potrzeby również do wizyt w szpitalach. Personel i same placówki są przygotowane na to, aby bezpiecznie zająć się pacjentami – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Wszystkie podległe samorządowi województwa placówki w regionie są gotowe na przyjęcie pacjentów z innymi schorzeniami i udzielanie im pomocy.

Wszystkie szpitale są wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej, a także mechanizmy umożliwiające bezpieczne przyjmowanie pacjentów, takie jak śluzy ochronne czy oddziały buforowe. Dodatkowo, personel medyczny jest systematycznie badany, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo własne, ale również pacjentów zgłaszających się po pomoc. Na Dolnym Śląsku działa dziś 7 laboratoriów wykonujących takie testy, a od kilku tygodni dzięki porozumieniu marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera Saksonii Michaela Kretschmera wspiera je także laboratorium w Dreźnie.

Str. 13 w numerze 428 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 428
15-21 maja 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa
powyższy numer NIE BĘDZIE DOSTĘPNY w wersji papierowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.