2,8 mln na II etap modernizacji szybu

Już wkrótce rusza II etap modernizacji byłego szybu kopalnianego „Nowy I” w Słupcu – obecnie najwyższa ścianka (58,8m) wspinaczkowa w Polsce. W ramach projektu „Polsko Czeski Szlak Grzbietowy – część wschodnia”, na szczycie powstanie przeszklony taras widokowy. W projekcie udział weźmie 19 partnerów z Polski i Czech.
– Miło mi poinformować, że przystępujemy do realizacji drugiego etapu modernizacji obiektu – mówi burmistrz Tomasz Kiliński. – Będący symbolem miasta i regionu szyb, od dwóch lat funkcjonuje jako punkt treningowy dla „zawodowców” ale także kompleks rekreacyjny dla mieszkańców i turystów – dodaje.
Wartość całkowita pierwszego etapu to – 2,5 mln zł (85% środki zewnętrzne), łącznie z adaptacją terenu i zakupem niezbędnego sprzętu wspinaczkowego.
– Przed nami budowa szklanego tarasu widokowego, montaż windy wewnętrznej oraz klatki schodowej na zewnątrz. W ramach zadania stworzona zostanie niezbędna infrastruktura do obsługi ruchu turystycznego – tłumaczy włodarz. – Na uwagę zasługuje fakt, iż będzie to jedna z nielicznych w regionie platforma widokowa w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych – podsumowuje burmistrz.
Koszt: ok. 2,8 ml zł z czego 85% pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Realizacja 2018-2019.
TimeOut

Str. 19 w numerze 324 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 324
30 marca –
– 5 kwietnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.