ZPiT „Nowa Ruda” zwycięzcą festiwalu w Rumunii

Grupa średnia Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, w dniach 25-27 lipca, wzięła udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „Cătălina” w Rumunii

Festiwal był zorganizowany w formule konkursowej. Wzięło w nim udział 15 zespołów z całego świata: Meksyk, Węgry, Czarnogóra, Bułgaria, Republika Mołdawii, Ukraina, Polska i kilka rumuńskich.

– Były piękne parady, relacja na żywo w telewizji rumuńskiej. Dzieci do końca nie wiedziały o konkursie. Dopiero jak rozpoczęło się ogłaszanie wyników i rozdawanie nagród… okazało się, że wygraliśmy! Wszyscy bardzo się cieszyliśmy. Zdobyliśmy piękny puchar i oczywiście dyplom. Byliśmy bardzo zaskoczeni – opowiada Ewa Miś-Krzemińska, kierownik artystyczny zespołu. – Pod uwagę brane było to, że nasz program był dostosowany do wieku dzieci, muzyka była na żywo – grała zespołowa kapela reprezentacyjna, był śpiew na żywo, duety taneczne, wokalne popisy, a tancerze prezentowali się w różnych strojach – dodaje.

To był pierwszy tak daleki wyjazd tej grupy.
– Dla mnie największym sukcesem, oprócz wygranej, było zachowanie dzieci. Były naprawdę grzeczne, dlatego bez obaw, w drodze powrotnej, już rekreacyjnie, m.in. dzieci zrelaksowaly się na basenach w Hajdúszoboszló, a także zwiedziliśmy Budapeszt – mówi z uśmiechem.

Str. 14-15 w numerze 341 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 341
3-9 sierpnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *