W gminie powstanie Rada Seniorów

30 grudnia 2019 r. podczas sesji Rady Gminy Nowa Ruda podjęto jednogłośnie uchwałę o utworzeniu Rady Seniorów w gminie Nowa Ruda.

Ustawa o samorządzie gminnym pozwala na utworzenie w gminie takiego organu jakim jest Rada Seniorów. Jest to organ doradczy i inicjatywny oraz konsultacyjny. Wraz z uchwaleniem tejże uchwały zatwierdzono statut Rady Seniorów.

– Bardzo się cieszę, że taki projekt uchwały przegłosowaliśmy – mówiła Bożena Sołek-Muzyka, przewodnicząca Rady Gminy Nowa Ruda.
– Seniorzy już od dość dawna starali się, żeby takowa rada została powołana. Cieszymy się pani wójt, że taka inicjatywa została podjęta i taka rada będzie funkcjonowała na terenie gminy Nowa Ruda. Myślę, że będzie to z korzyścią dla gminy i seniorów, którzy na terenie naszej gminy działają bardzo aktywnie – dodała.

– Na terenie naszej gminy jest wielu seniorów i jest to jedna z szans, gdzie mogą powiedzieć głośno o swo-ich potrzebach, a działają, jak wiemy mocno – wspomniała Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda.

Str. 2 w numerze 410 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 410
10-16 stycznia 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *