Obostrzeń ciąg dalszy

Trwa jeszcze specjalna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, Łukasza Szumowskiego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Najważniejsze ustalenia:
Do 19 kwietnia przedłużono obostrzenia dot. m.in. galerii handlowych, kin, zakładów fryzjerskich, limitu osób w sklepach i kościołach.

Szkoły, przedszkola, żłobki i uczelnie zamknięte do 26 kwietnia.
Zasiłki opiekuńcze przedłużone do końca tego okresu na obecnych zasadach.

Do 26 kwietnia wstrzymany nadal ruch lotniczy i międzynarodowy ruch kolejowy.

Do odwołania nie będą odbywać się nadal masowe imprezy.
Jeżeli chodzi o nabożeństwa, msze itp. w kościołach – nadal obowiązuje ograniczenie do 5 osób, również podczas nadchodzących świąt.

Przesunięto egzaminy ósmoklasistów i maturalne co najmniej do drugiej połowy czerwca. O terminie władze poinformują na co najmniej 3 tygodnie przed.

Do 3 maja zamknięte będą granice i obecne restrykcje nadal tam obowiązują, w tym obowiązek 14-dniowej kwarantanny po powrocie do kraju.

Po Świętach Wielkanocnych zostanie przedstawiony plan powrotu do nowej rzeczywistości.

Prezydent Andrzej Duda na specjalnym posiedzeniu z premierem Mateuszem Morawieckim zaproponował zwolnienie ze składek ZUS dla wszystkich przedsiębiorców na okres 3 miesięcy oraz objęcie Tarczą Antykryzysową również przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność gospodarczą przed 1 marca. To spotkało się z akceptacją premiera.

Od czwartku 16 kwietnia wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych.
Niekoniecznie maseczki – szczegóły po świętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *