Co z egzaminami ósmoklasisty i maturami

Egzamin ósmych klas i matury zostały przeniesione. Według zapowiedzi ministra edukacji narodowej odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. Szkoły pozostają zamknięte na razie do 26 kwietnia

Już wiadomo, że nie ma szans na egzamin ósmych klas, które miał odbyć się w dniach 21-23 kwietnia i matury mające się rozpocząć się 4 maja. Na tę wiadomość czekali uczniowie ósmych klas oraz maturzyści. W czwartek 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował, że egzamin 8 klas oraz matura nie odbędą się wcześniej niż najprawdopodobniej w drugiej połowie czerwca. Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział, że o nowym terminie egzaminów ósmoklasisty i matur uczniowie zostaną poinformowani „z trzytygodniowym, nawet miesięcznym” wyprzedzeniem.

W ogólnopolskiej telewizji informacyjnej minister Piontkowski powiedział, że „nie jest wykluczone, że matury zostaną przeprowadzone bez części ustnej. To jest jeden z elementów, które rozważamy. W zależności od tego jak będzie się rozwijała sytuacja…”

Nadal nie wiadomo jak zmiana terminu egzaminów wpłynie i jakie zmiany oznaczać będzie w harmonogramie rekrutacji. Podczas konferencji mister edukacji odniósł się jednak do kwestii zakończenia roku szkolnego w terminie. Stwierdził, że na razie nie ma planów jego przedłużenia, a świadectwa szkolne będzie można odbierać w innym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *