Maturzyści kończą szkołę

Takiego roku szkolnego nie było jeszcze w powojennej historii Polski. Od 12 marca z powodu koronawirusa wszystkie placówki oświatowe są zamknięte, a uczniowie uczestniczą w zajęciach on-line.

Najprawdopodobniej młodzież wróci do szkoły dopiero po wakacjach. Co ciekawe w dniu dzisiejszym (piątek, 24 kwietnia) maturzyści oficjalnie kończą jeden z najważniejszych etapów edukacyjnych w swoim życiu. W jaki sposób uczniowie klas maturalnych z Nowej Rudy odbiorą świadectwa?

W Noworudzkiej Szkole Technicznej rada klasyfikacyjna odbyła się we wtorek 21 kwietnia.
– W piątek 24 kwietnia między godz. 10.00 a 12.00 ci uczniowie którzy chcą, będą mogli odbierać świadectwa w dwóch wyznaczonych miejscach, bo mamy dwie końcowe klasy. Uczniowie jak i nauczyciele będą musieli mieć maseczki, będzie płyn dezynfekujący i z zachowaniem odpowiedniej odległości wychowawca będzie indywidualnie wręczał świadectwa – wyjaśnia Brygida Gąsior, dyrektor NST w Nowej Rudzie. – Podejrzewam, że niewielu uczniów zgłosi się po odbiór, ale daliśmy im taką możliwość, bo być może komuś to świadectwo jest już potrzebne – dodaje.

Nieco inaczej sprawa wygląda w noworudzkim Liceum Ogólnokształcącym. Tam rada klasyfikacyjna odbyła się już w poniedziałek 20 kwietnia, jednak póki, co maturzyści nie odbiorą swoich świadectw.
– Ze względu na panującą sytuację spowodowaną koronawirusem nie wyobrażamy sobie wpuszczać uczniów na teren szkoły, na razie myślę czy nie wybrać terminu w maju i wtedy np. wychowawca będzie wręczał co 5 minut świadectwo innemu uczniowi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Przyjdzie ten kto będzie chciał, jak nie w maju to w czerwcu, świadectwa na pewno nie zginą – mówi Robert Zynkowski, dyrektor LO w Nowej Rudzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *