Od 13 czerwca otwarte granice

Już od jutra (sobota 13 czerwca) Polacy po powrocie do kraju nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Również obywatele Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski

Od 13 czerwca Polska znosi – wprowadzone w marcu – tymczasowe kontrole graniczne na granicach wewnętrznych UE. To bardzo dobra informacja dla pracujących u w Republice Czeskiej.
– Podjęliśmy decyzję o otwarciu granic. Od 13 czerwca granice będą otwarte dla państw Unii Europejskiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Ograniczamy decyzję na razie do państw UE. Potrzebne są nam jak najszybciej kontakty z tymi krajami – żeby powróciły do poprzedniego stanu – dodał premier.
W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły kontrole wyrywkowo. Dokładnie tak, jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce.
Choć Polska otwiera granice dla wszystkich krajów UE, to nie wszystkie kraje unijne przyjmą Polaków. Oznacza to, że od soboty nie będziemy mogli swobodnie wjechać do każdego kraju w Unii Europejskiej.
Granice zewnętrzne UE pozostają jednak zamknięte.

Str. 7 w numerze 432 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 432
12-18 czerwca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *