Krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu sprowadzonego zza granicy

Ubezpieczenie krótkoterminowe samochodu jest koniecznością w przypadku sprowadzania używanego samochodu zza granicy. Kiedy zdecydujemy się na takie ubezpieczenie OC? Krótkoterminowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) ma znaczenie, kiedy sprowadzane auto nie ma ważnego ubezpieczenia OC. Wraz z zakupem ubezpieczenia krótkoterminowego, kierowca otrzymuje tymczasowe (zjazdowe) tablice rejestracyjne.

Wykupienie krótkoterminowego ubezpieczenia jest zatem idealnym rozwiązaniem. Zapoznaj się z ofertą ubezpieczycieli i sprawdź, jak, gdzie i kiedy skorzystać z krótkoterminowego ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie krótkoterminowe samochodu – kiedy wykupić?

Jeśli zdecydowałeś się na sprowadzenie auta zza granicy, konieczne będzie ubezpieczenie krótkoterminowe samochodu sprowadzonego (więcej na ubezpieczeniaonline.pl), które zapewni Ci legalny powrót do Polski. Dopiero po przyjeździe będziesz mógł wybrać ubezpieczenie całoroczne samochodu w polskim biurze ubezpieczeń do 30 dni. Właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą zmuszeni są wykupić OC krótkoterminowe. Należy zwrócić uwagę, że nie przedłuża się ono automatycznie, więc brak OC po wygaśnięciu umowy może oznaczać karę pieniężną nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Pomoc w ubezpieczeniach obowiązkowych

Zasady zakupu ubezpieczeń określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Kiedy kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC? Zakup OC krótkoterminowego  zrealizujesz u każdego towarzystwa ubezpieczycieli. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego często wykupują również właściciele pojazdów historycznych – mające szczególne miejsce w historii motoryzacji pojazdy wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej ewidencji zabytków i często wpisany w inwentarz muzealny. Auta, które nie uczestniczy w ruchu drogowym przez cały rok warto objąć ochroną ubezpieczeniową z krótszą ważnością i wybrać ubezpieczenie OC na miesiąc. Kto jeszcze może skorzystać z polisy krótkoterminowej?

Właściciele pojazdów zarejestrowanych czasowo

Na obowiązkowy wykup ochrony ubezpieczeniowej decydują się też właściciele pojazdów wolnobieżnych, jednak pojazdy wolnobieżne muszą wykupić krótkoterminową polisę OC co najmniej na 3 miesiące. Wśród właścicieli pojazdów na umowę ubezpieczenia krótkoterminowego zdecydują się właściciele pojazdów zarejestrowanych czasowo, właściciele pojazdów przeznaczonych do jazd testowych, właściciele samochodów zarejestrowanych na stałe, którzy pośredniczą w sprzedaży. Często są to właściciele komisów, którzy prowadzą działalność gospodarczą związaną z pośredniczeniem w kupnie lub sprzedaży pojazdów – podpisują umowę ubezpieczenia krótkoterminowego na czas nie krótszy, niż 30 dni.

Ubezpieczenie OC pojazdu – wybierz najlepszą opcję

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodów osobowych i jaki jest zakres ochrony w przypadku jazdy z OC krótkoterminowym? Wiadomo, że najlepiej kupić ubezpieczenie  całoroczne, ale warto też wiedzieć, czym krótkoterminowe OC różni się od całorocznego. Ubezpieczenie samochodu na okres krótszy niż 30 dni, od dłuższego ubezpieczenia OC, różni się oczywiście długością trwania, OC na miesiąc jest oczywiście tańsze. Cena będzie nieco wyższa w przypadku samochodów dostawczych.

Zaleca się wybór taniego ubezpieczenia, ponieważ wachlarz ochrony jest u każdego ubezpieczyciela bardzo podobny. Należy pamiętać, że okres ochrony ubezpieczeniowej nie może być krótszy, niż okres rejestracji pojazdu. To bardzo ważny punkt, gdy wykupujemy OC na miesiąc, które nie ulega automatycznemu przedłużeniu, mający szczególne znaczenie

Źródło: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/

_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *