Jest kasa na drogi

We wtorek 12 marca Paweł Hreniak, Wojewoda Dolnośląski przekazał promesy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przedstawicielom samorządów. Do 33 gmin i powiatów z regionu trafią blisko 74 mln zł na m.in. przebudowy dróg lokalnych i mostów oraz budynków użyteczności publicznej. W uroczystości wziął udział Senator Aleksander Szwed.

– Gratuluję samorządowcom i życzę, aby remonty i przebudowy dróg lokalnych, mostów czy budynków użyteczności publicznej udało się jak najszybciej przeprowadzić. Wszyscy jesteśmy po to, by służyć mieszkańcom, a nawiedzające nasz region dramatyczne zjawiska pogodowe najczęściej utrudniają życie zwykłym ludziom. Liczę na Państwa sprawność w przeprowadzaniu przetargów i nadzór nad wykonawcami. Lokalna infrastruktura i inwestycje z nią związane to priorytety dla rządu, który reprezentuję – mówił podczas uroczystości wojewoda Paweł Hreniak.

Gmina Radków otrzymała 2 promesy na przebudowę drogi Radków, Tłumaczów, Ratno Dolne – 1.084.000 zł; oraz przebudowę drogi w Ścinawce Średniej – 600.000 zł.

Gmina Nowa Ruda otrzymała również 2 promesy na przebudowę drogi Świerki, Krajanów, Dzikowiec, Bożków – 6.800.000 zł; oraz przebudowę drogi w Przygórzu – 2.000.000 zł

Powiat Kłodzki otrzymał m.in. promesę na odbudowę drogi powiatowej Nowa Wieś Kłodzka – Czerwieńczyce w gminie Nowa Ruda.

– Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda osobiście odebrała promesę na 8,8 mln zł na remont dróg gminnych uszkodzonych w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych – mówił Ryszard Czerewaty, zastępca wójta gminy Nowa Ruda. – Środki pochodzą z MSWiA. Jest to rekordowa kwota, która pozwoli odbudować 10 kilometrów dróg gminnych, mostu, wiaduktu oraz zapory zbiornika w Dzikowcu. Pozyskane środki są efektem sprawnego powoływania komisji do szacowania szkód i zgłaszania ich do wojewody – dodaje.

Fot. B. Adamska

Str. 3 w numerze 371 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 371
15-21 marca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *