Co z maturami w noworudzkich szkołach?

Nie wiem co będzie z maturą mówi dyrektor jednej z noworudzkich szkół. Piątek 19 kwietnia jest 12 dniem bezterminowego strajku nauczycieli.

Strajk na pewno potrwa przynajmniej do Wielkanocy, wcześniej rząd nie chce usiąść do rozmów, a nauczyciele nie chcą przerwać strajku. To już końcówka drugiego tygodnia strajku nauczycieli, pomimo tego tegoroczni maturzyści z Noworudzkiej Szkoły Technicznej mogą spać spokojnie. Jak zapowiada Brygida Gąsior, dyrektor tej placówki oświatowej klasyfikację uczniów nauczyciele już przeprowadzili, a rada pedagogiczna związana z zatwierdzeniem klasyfikacji odbędzie się zaraz po świętach wielkanocnych.

– W Noworudzkiej Szkole Technicznej udział w strajku w zależności od dnia bierze udział ok. 75 procent nauczycieli. Jednak część z nich uczących w klasach maturalnych w związku ze zbliżającymi się maturami w trosce o uczniów od strajku odstąpiła. Zapewniam, że tegoroczny egzamin dojrzałości odbędzie się bez żadnego problemu – mówi Brygida Gąsior.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie. Tu oprócz katechety strajkuje cała kadra pedagogiczna za wyjątkiem dyrektora i zastępcy dyrektora szkoły. Uczniowie zostali już sklasyfikowani, a rada pedagogiczna zatwierdzająca klasyfikację odbyła się 5 kwietnia. Niestety nadal nie wiadomo, czy w „ogólniaku” odbędzie się matura.

– Na dzień dzisiejszy wszystkie terminy matur są zaplanowane, natomiast jak to będzie praktycznie wyglądało to nie wiem. Jeżeli strajk potrwa do 6 maja to nie jestem w stanie stwierdzić co się wtedy stanie, to za długi czas i nie wiem czy znajdę osoby nadzorujące przebieg egzaminu – wyjaśnia Robert Zynkowski, dyrektor noworudzkiego liceum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *