I już po feriach…

Wzorem lat ubiegłych Biblioteka Publiczna w Jugowie przygotowała dla swoich młodych czytelników szereg zajęć pozwalających w ciekawy i urozmaicony sposób spędzić wolny czas.

Spotykaliśmy się z dziećmi trzy razy w tygodniu i podczas dwóch godzin powstawało szereg ciekawych prac, np. lodowy pałac Królowej Śniegu, kocia rodzina, bałwanki, maski karnawałowe, zimowe miasteczko, obrazki malowane folią bąbelkową. Wzięliśmy też udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”, a z okazji „Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej” spotkaliśmy się z panią leśnik Mariolą Miśkiewicz, która w ciekawy i przystępny sposób opowiadała dzieciom o lesie i o potrzebie dokarmiania zwierzą w okresie zimy. W Walentynki czytaliśmy śmieszne wierszyki oraz z wycinanych serc wyklejaliśmy głowy różnych zwierzątek.

Wszyscy uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie przygotowanymi zajęciami, bardzo chętnie i rzetelnie wykonywali swoje zadania dobrze się przy tym bawiąc. Czas spędzony w bibliotece umożliwił dzieciom zetknięcie z różnymi technikami plastycznymi i niecodziennymi zabawami ruchowymi. Spotkania te kreowały i kształtowały wyobraźnię młodych czytelników a także umożliwiały ujawnienie ich ukrytych talentów.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia „Scena dla wszystkich”, które prowadziła bibliotekarka szkolna pani Teresa Szyszko. Mali artyści śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, pokazywali magiczne sztuczki. Zarówno widzowie jak i występujący na scenie doskonale się bawili a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w zajęciach, a paniom Teresie Szyszko i Barbarze Nowaczyk za udzieloną pomoc podczas naszych warsztatów.

Ferie zakończyły się ale to nie koniec naszych spotkań z najmłodszymi czytelnikami. Zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne w każdy piątek od godz.15:00 do 16:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.