Komendant na emeryturę

Piotr Kwiecień, komendant Straży Miejskiej w Nowej Rudzie, to znana osoba w naszym mieście. Po prawie 30 latach służby w tej formacji, odchodzi pod koniec września na emeryturę. Wakatu na tym stanowisku nie będzie, wiemy już kto będzie jego następcą

Należy przypomnieć, że Piotr Kwiecień pełnił swoją funkcję od 1991 r., czyli od początku formacji.
To właśnie on jest jej współtwórcą – przez blisko 30 lat piastowania swojej funkcji rozwijał noworudzką straż miejską, budował zaufanie wśród mieszkańców oraz dbał o ich bezpieczeństwo. Katalog zadań wykonywanych przez strażników miejskich jest jednak znacznie szerszy, dotyczy również ochrony środowiska, spraw porządkowych czy edukowania dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze. To on był pomysłodawcą instalacji monitoringu miejskiego, na zakup i montaż którego początkowo chodził i zachęcał sponsorów-przedsiębiorców.
– Po prawie 30 latach dobiegł końca czas pełnienia przeze mnie funkcji komendanta Straży Miejskiej w Nowej Rudzie. Z okresu mojej służby na pewno w mojej pamięci pozostaną miłe chwile, chociaż, jak to w życiu bywa, były i te złe momenty. Nie była to łatwa praca, ale nie ma bardziej zaszczytnej służby od tej pełnionej na rzecz mieszkańców miasta, którzy są mi bliscy. Dziękuję mieszkańcom za każde słowa podziękowania, które motywowały mnie do dobrej pracy, ale również słowa konstruktywnej krytyki. Wszystkie były dla mnie ważne. Dzięki dobrej współpracy z władzami miasta oraz radą miejską rozwijaliśmy straż miejską i mogliśmy podejmować najlepsze działania na rzecz lokalnej społeczności – mówi Piotr Kwiecień. – Składam pełne wdzięczności podziękowania za wiele lat dobrej współpracy, pomocy w realizacji zadań, wysiłku i zaangażowania we wspólne projekty na rzecz mieszkańców Nowej Rudy – dodaje.
Nowym komendantem Straży Miejskiej w Nowej Rudzie zostanie dotychczasowy zastępca komendanta – Mirosław Kalitowski.
– Swojemu następcy życzę dalszej dobrej współpracy z władzami miasta na rzecz porządku i bezpieczeństwa, dobrych relacji z mieszkańcami, żeby rozumieli nasze zadania do realizacji, do których jesteśmy powołani. Gros opinii o nas jest życzliwych, ponieważ noworudzianie wiedzą, że na sercu leży nam dbałość o porządek publiczny. Cóż, życzę mu, żeby realizował ustawowe zadania, zamierzenia postawione mu przez władze, samorząd oraz mieszkańców i – co nie mniej ważne – dużo sił i zdrowia oraz satysfakcji zawodowej – mówi Piotr Kwiecień.

Str. 5 w numerze 445 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 445
11-17 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

One thought on “Komendant na emeryturę

  • 26 września 2020 o 12:40
    Permalink

    Komendant KWK Nowa Ruda pole Słupiec w końcu biedaczek na emeryturze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *