Noworudzki UTW – na kajakach

4 września piękna pogoda była już z samego rana. Nie siedzieliśmy więc w domach, tylko odpowiadając na zaproszenie UTW Ziemi Kozielskiej, pomknęliśmy „Błękitną Laguną” do Kędzierzyna – Kożla aby tam wziąć udział w spływie kajakowym Trendy Senior, tym razem poświęconym 100-leciu Powstań Śląskich. Naszych kajakowych, dwuosobowych załóg było sześć a wszystkim kajakarzom kibicowała „dopingująca”, czternastoosobowa grupa. Trasa szlaku wodnego wynosiła ok. 7 km, z przystani na stadionie „Kuźniczka” do przystani „Szkwał”. Szumiała woda (nurt był wartki), była pogoda, byliśmy razem, roześmiani i zadowoleni, więc „jakże przyjemnie było kołysać się wśród fal”! Po zwodowaniu kajaków, my kibice wróciliśmy na przystań „Szkwał” i przy zimnych napojach czekaliśmy aż przypłyną nasi kajakarze. A w tak zwanym międzyczasie popływaliśmy stateczkiem po Odrze. Gdy pojawili się kajakarze, zeszliśmy na brzeg i zgotowaliśmy wszystkim powitalne owacje. Cała grupa płynęła w zasadzie razem, nikt nie uciekał na mecie, ani nikt nikogo nie gonił. I to właśnie było piękne! Był to po prostu czas wspólnie spędzony na wodzie. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal za udział w spływie. Śląski obiad smakował wyśmienicie, a muzyka podrywała do tańca. W spływie uczestniczyły drużyny Uniwersytetów będących pod patronatem PWSZ w Nysie. Niezastąpiony Pełnomocnik Rektora ds. UTW w PWSZ w Nysie, dr Piotr Bernat i tutaj otoczył wszystkich opieką i zainteresowaniem. Aktywności Seniorom pogratulowały też władze samorządowe. Imprezę zakończył występ zespołu „Komorno” w Siucie Śląskiej oraz dziecięcego z tańcami śląskimi. Organizatorowi – UTW Ziemi Kozielskiej serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Anna Szczepan
Noworudzki UTW


_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *