Wreszcie się doczekają

Uszkodzone schody zewnętrzne od zaplecza budynku Rynek 27 w Nowej Rudzie zmuszają mieszkańców do „długiego spaceru”, do znajdujących się tam pojemników na śmieci. Jak mówi pan Roman, mieszkaniec budynku, żeby wynieść śmieci musi przejść połowę rynku, fragment podjazdowej i dopiero wchodząc na podwórko może wyrzucić odpady, a – jak zaznacza – w kamienicy mieszkają też osoby starsze, i niepełnosprawne i taki spacer stanowi dla nich problem.

– Już kilka lat temu złożyłem w Noworudzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego pismo z prośbą o przeprowadzenie remontu. Na razie nic się nie dzieje, zawieszono taśmy i kartkę ostrzegawczą, że przejście jest zamknięte i tyle – mówi pan Roman.

Z informacji przekazanych nam przez Mariana Zdunka, prezesa Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wynika, że na remont schodów przygotowany został już kosztorys.
– Remont schodów kosztować będzie 4 tys. zł. Wystąpiliśmy do miasta o zabezpieczenie tych środków, po ich otrzymaniu i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych przystąpimy do remontu – wyjaśnia prezes.

Str. 3 w numerze 415 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 415
14-20 lutego 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *