Odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia

Jako pierwsi informujemy o odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia dotyczącej propozycji Starostwa Powiatowego w Kłodzku włączenia noworudzkiego szpitala w struktury Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju. Niestety, informacje nie są dla nas dobre

– Owszem otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia z której dowiedzieliśmy się, że promocja zdrowia jest zadaniem powiatu – informuje starosta kłodzki Maciej Awiżeń. – Co ma promocja zdrowia z prowadzeniem szpitala, nie wiem. Na nasze pierwsze pismo w tej sprawie odpisali, że nie ma możliwości prawnych do włączenia szpitala w Nowej Rudzie do spółki SCM, to gdy w kolejnym piśmie wskazaliśmy im jakie są możliwości prawne, to odpisali nam, że zadaniem własnym powiatu jest promocja zdrowia. Rozumiem, że zadaniem własnym jest prowadzenie szpitala, ale de facto tak nie jest. Prowadzenie szpitala nie jest zadaniem powiatu, bo większość powiatów nie ma szpitali – dodaje starosta.
Maciej Awiżeń poinformował, że sprawą odpowiedzi otrzymanej z Ministerstwa Zdrowia zajmie się, w piątek 16 października, Zarząd Powiatu Kłodzkiego i wielce prawdopodobne jest skierowanie kolejnego pisma do resortu zdrowia, w którym zaznaczone zostanie, że prowadzenie szpitali nie jest zadaniem własnym powiatu, że chodzi o ratowanie bezpieczeństwa medycznego mieszkańców.
Przypomnijmy, 24 lipca burmistrz Tomasz Kiliński oraz władze powiatu kłodzkiego skierowały do Ministerstwa Zdrowia pismo w którym zaproponowano, żeby szpital w Nowej Rudzie został szpitalem filialnym Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju. Włączenie naszego szpitala w struktury SCM-u pozwoliłoby na wznowienie działalności Oddziału Wewnętrznego, którego funkcjonowanie z powodu braku kadry lekarskiej od kilku miesięcy jest zawieszone.

Str. 3 w numerze 450 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 450
16-22 października 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *