Remont kapitalny dachu na budynku głównym w DPS dla Dzieci w Ścinawce Dolnej 21 B

Dom Pomocy Społecznej jest placówką stacjonarną dla 50 chłopców z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce Dolnej.

Siostry Terezjanki od 1946 r. objęły posługę nad sierotami wojennymi, a od 1954 r. opiekę nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Od kilku lat staramy się o środki na remont dachu na dwóch budynkach. Pokrycie dachowe było już zniszczone i potrzebowało gruntowej naprawy i malowania. Zdołaliśmy uzyskać środki na remont i naprawę dachu na budynku głównym. Dach został naprawiony, wyczyszczony i pomalowany.

Szukając ludzi dobrej woli i prosząc o pomoc po raz kolejny mamy radość złożyć gorące podziękowanie dla Fundacji LOTTO, Fundacji PGE oraz Firmie FB Serwis Dolny Śląsk z siedzibą w Ścinawce Dolnej – za pospieszenie nam z pomocą w realizacji tego zadania. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy jeszcze przed zimą zabezpieczyć dach, z którego w kilku miejscach przeciekała woda ,w czasie opadów – do pokoi chłopców i robiły się zacieki i zagrzybienie.

Nasza radość i radość chłopców jest wielka, bo nikomu nie cieknie na głowę i można będzie odświeżyć i pomalować 3 pokoje u chłopaków, na które tak bardzo czekają.

Wiemy wszyscy, że mocny fundament i dobry dach, to zdrowy środek. Tak też i my staramy się, by dla chłopców stworzyć prawdziwy ciepły i rodzinny dom. Gdy mają ładnie, kolorowo i dobrą atmosferę w grupach, wtedy czują się bezpiecznie i radośnie. A przecież wszystkim o to chodzi.

Dziękujemy

s. Barbara Markowska, Dyrektor Domu


_____________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *