Wernisaż w Mozaice

W piątek 15 marca w galerii, sztuki „Mozaika” w Nowej Rudzie odbył się wernisaż malarstwa Magdaleny Ignatowskiej pt. „Jawa i sen”

– Jestem szczęśliwy z trzech powodów, przede wszystkim dlatego, że dzisiejsza wystawa jest naszej Magdy, która działa w grupie „Alfa-Art”, a swoich najbardziej cenimy – mówił Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. – Po drugie nie tak dawno Sławomir Drogoś, dyrektor biblioteki, chwalił mi się, że ostatnia wystawa była w bibliotece, a teraz ja będę mógł się pochwalić, że najnowsza była w „Mozaice”. Po trzecie malarstwo, które tworzy Magda, które zahacza o surrealizm jest mi bardzo bliskie. To malarstwo z pogranicza jawy i snu, które wydobywa, moim zdaniem, największe wartości artysty, wszystkie lęki, być może marzenia i miłości artysty. To jest to, co stanowi o artyście, dlatego nie śmiem interpretować żadnego z tych obrazów. Czy jawa czy sen mają jakiekolwiek granice, to sama autorka wie najlepiej – dodał.

– W grupie „Alfa-Art”, do której dołączyłam rok temu, odnalazłam przyjazne miejsce i ludzi z którymi mogę dzielić swoje pasje. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo szukam ludzi, którym sztuka jest bardzo bliska – opo-wiadała Magdalena Ignatowska. – „Jawa”, bo inspiruje mnie to co widzę, to co realne, zewnętrzne, to co istnie-je nieskażone przez człowieka. „Sen” troszeczkę inspiruje się tą jawą, ale gdzieś nasuwają się skojarzenia nie-koniecznie realistyczne. Są to skojarzenia niekiedy związane również z moimi emocjami, dlatego nie chciała-bym za dużo opowiadać, bo i tak obrazy mogą sporo zdradzić. Chciałabym aby państwo znaleźli tu chwilę dla siebie – uzupełniła.

Pani Magdalena Ignatowska na co dzień jest nauczycielką w Szkole Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie-Słupcu, a jej prace można podziwiać codziennie do 31 marca w godzinach od 12 do 16 w galerii „Mozaika” w Nowej Rudzie przy pl. Grunwaldzkim 1. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Str. 9 w numerze 372 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 372
22-28 marca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *