Janusz Ferenc podwójnym Mistrzem Świata

W poniedziałek 25 marca podczas 8 Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu Janusz Ferenc, sołtys wsi Ludwikowice Kłodzkie, radny gminy Nowa Ruda, znany pasjonat biegów został podwójnym Mistrzem Świata w kat. M65 zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

Oto co napisał na swoim profilu na Facebooku:
Jestem MISTRZEM ŚWIATA. Pamiętajcie, że w życiu trzeba mieć określony cel i do niego dążyć. A marzenia często się spełniają. Dzisiaj 25 marca 2019 dzień, który zostanie na zawsze w mojej pamięci. Zostałem podwójnym mistrzem świata w Biegu Cross Country na dystansie 8 km na Mistrzostwach Świata Masters w Toruniu w kat. M65 indywidualnie i drużynowo w Teamie Polski. Nie do końca to do mnie dzisiaj dociera. Po prostu nie wiem czy to jest prawda. Jak ochłonę napiszę szerszą relację a dzisiaj muszę się skupić na dalszej walce, bo Mistrzostwa trwają. Dziękuję wszystkim za wsparcie, za to, że wierzyliście we mnie. Dziękuję przede wszystkim żonie Małgorzacie za to, że jestem teraz w tym miejscu i oczywiście swoim córkom za to, że mi kibicują. Dziękuję jeszcze raz wszystkim moim znajomym.

– Drużyna Polski w Kat. M65 w składzie Marek Czuk (5 miejsce), Jerzy Rosłowicz (12 miejsce) i Janusz Ferenc (1 miejsce) osiągnęła dziś w Toruniu na Mistrzostwach Świata Masters wielki sukces zdobywając złoto druzynowo. To wielki zaszczyt reprezentować Polskę na takiej imprezie o takiej randze jak Mistrzostwa Świata. A biec w barwach narodowych z orzełkiem na piersi dla naszej Polski to coś w co nie można uwierzyć – napisał Janusz Ferenc.

Gratulujemy panie Januszu i życzymy dalszych sukcesów.

Str. 23 w numerze 373 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 373
29 marca – 4 kwietnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *