III Bieg po Podkowę

W niedzielę 17 marca w Święcku, już po raz trzeci, odbył się Bieg po Podkowę. Na 10-kilometrowej trasie zmierzyło się 173 zawodników, w tym 50 kobiet – co dało, jak dotąd, rekordową frekwencję uczestników.

Trasa o profilu anglosaskim bardzo wymagająca, z dużą ilością długich podbiegów i ciężkich technicznie zbiegów. Klub UKS Ludwikowice reprezentowało trzech biegaczy: Monika Awrycewicz, Michał Piechocki i Marcin Pałys. Monika pokonała trasę w czasie 00:51:29 i tym samym uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet. W kategorii wiekowej K30 zmierzyła się z 30 zawodniczkami i wywalczyła ostatecznie 2 miejsce (za Kingą Gomołysek). Marcin – 15 open, tuż za podium w M30 z czasem 00:47:01. Najmłodszy zawodnik UKS Ludwikowice – Michał, na mecie zameldował się 12. W kategorii M16 wywalczył brąz z czasem 00:47:59.

Henryk Strzelczak, zawodnik KS „Maraton Nowa Ruda”, zajął 45 miejsce w kategorii open i 2 w kategorii wiekowej. Weronika Bykowska, zawodniczka KS „Maraton Nowa Ruda”, w biegu na 1200 m zajęła 2 miejsce, Igor Blażniak (1200 m) 1 miejsce, Adam Gruda – 12 miejsce open na 10 km i 2 w kategorii wiekowej 16-19 lat.

Gratulacje dla wszystkich, którzy zmierzyli się z tym trudnym wyzwaniem.

Bieg po Podkowę w Święcku to bieg, którym tradycyjnie stowarzyszenie Aktywna Nowa Ruda oficjalnie rozpoczyna sezon biegowy. Tegoroczna edycja odbyła się w przepięknej wiosennej aurze, co sprawiło, że pokonywanie kolejnych kilometrów było bardzo przyjemne. Noworudzka grupa wystartowała w licznym składzie. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zaliczyć tę trasę, a inni aż się palili, żeby znowu ją pokonać. Wyniki zawodników Stowarzyszenia Aktywna Nowa Ruda: Marcin Krupa 13 open M40/4 00:45:59, Marcin Laskowski 23 open M30/6 00:48:07, Ireneusz Tomków 28 open M40/8 00:49:16, Robert Banaś 43 open M30/13 00:51:48, Andrzej Hołyst 48 open M30/15 00:52:35, Justyna Leśniewska 97 open K30/15 01:00:12, Marek Zbyryt 121 open M50/9 01:07:25.

Str. 24 w numerze 372 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.