Mammografia w Nowej Rudzie

Drogie Panie,
Jeśli macie 50-69 lat, jesteście ubezpieczone, nie byłyście leczone z powodu raka piersi, a także nie miałyście wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat lub jesteście w grupie ryzyka i otrzymałyście w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach, skorzystajcie z badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ.
Możecie w nich wziąć udział bezpłatnie – bez skierowania lekarskiego, na obszarze całej Polski, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Badaj się co dwa lata, przestrzegaj terminów!
Pamiętajcie, że systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammografia jest całkowicie bezpieczna. Dawka promieniowania jest porównywalna z prześwietleniem zęba. Zdjęcia, w technice obrazowania cyfrowego, zostaną ocenione przez dwóch lekarzy radiologów, a jeśli nie będą zgodni co do wyniku – opisane przez trzeciego lekarza arbitra. Przynieś ze sobą zdjęcia płyty z poprzednich mammografii – porównamy je ze zdjęciami z wcześniejszych mammografii, co powoli nam na rzetelną ocenę ewentualnych zmian. W sytuacji, gdy badanie będzie wymagało pogłębionej diagnostyki, udzielimy wszelkich wskazówek oraz pomożemy w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań w najbliższych ośrodkach diagnostycznych.
Nie odkładaj profilaktyki na później!

Zgłoś się na najbliższe badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) LUX MED, które odbędą się
3 grudnia 2018 r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie przy ul. Strzeleckiej 2a.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania, wcześniej zarejestruj się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków firmy Ziaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *