Kobiety… KIM dla nas są?

Pierwszą kobietą naszego życia są jest Mama, Babcia, Opiekunka, która towarzyszy nam w początkowych kilku, kilkunastu latach. Potem są Koleżanki, Przyjaciółki, Dziewczyny, Sympatie, Narzeczona, Żona Sąsiadka, Znajoma, Przyjaciółka, Koleżanka z pracy, Towarzyszka życia, aż po grób – o ile samotność nas nie uprzedzi, odbierając nam miłość, osobę z którą przeszliśmy kawał życia. Siostry, Córki, Wnuczki… Jak ważne są dla nas, mężczyzn, Kobiety w dzisiejszym świecie?

To bardzo szeroki temat, który trudno zamknąć w kilku tysiącach znaków jednej strony gazety. Na różnych etapach naszego życia kobiety mają ogromny wpływ na nas samych, na historię świata, na codzienność i zdaje się, że w ogóle trudno sobie wyobrazić życie na tej planecie bez Kobiet. Czasem brakuje nam życia próbując zrozumieć Kobiety. Często dość późno, niestety, przychodzi nam, facetom, przyswoić fakt, że Kobiety nie są po to, by je rozumieć, ani my nie istniejemy dla nich, aby czynić jakiekolwiek psychoanalityczne rozważania w temacie Kobiet. Z tych rozkminek (jak mówi młodzież) wychodzą często wnioski śmieszne, przerysowane, karykaturalne, krzywdzące i pozbawione najważniejszego… MIŁOŚCI. Bo Kobiety są po to, by je kochać i tyle, drodzy Panowie. Prawdziwa Miłość zrozumie wszystko, a czego nie zrozumie, to zaakceptuje.

Kobiety… bez nich, zdaje mi się, nadal siedzielibyśmy na drzewach, snując smętne opowieści o iskaniu i skutecznie hamując siebie nawzajem, kierując się jedynie tzw. „logiką i rozumem”. Kobiety zmieniają wszystko, zmieniają nas i… bardzo dobrze. Bądźmy im wdzięczni za to. Kochajmy je nad życie i zamiast próbować zrozumieć lepiej, wyszeptajmy po cichu, na ucho, dwa najważniejsze słowa… niezależnie, czy to nasza Mama, Żona, Córka….

Wszystkim Drogim Paniom, małym, dużym i dojrzałym…
w dniu Waszego Święta i przez cały rok
składamy najserdeczniejsze życzenia
Dziękujemy, że jesteście i Kochamy Was
choć czasem może nieudolnie

Str. 15 w numerze 370 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 370
8-14 marca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *